Korte vertèlsels.
Bij deze wil ik U laten genieten van de belevenissen van de mensen uit mijn vroegere omgeving in Eindhoven - Gestel. En dan met name van de mensen in de Palingstraat, waar ik ben geboren. Het is een straat die je nu niet veel zal tegenkomen.
Of zu as ik aalt zee: 't schònste straotje van hul de wìrreld: 't Pollingstraotje.
Lees en geniet van de belevenissen van al die mensen zoals:
Zoopoe, Kee en Harry, M'rie en Sjaak, Oome Toon de Schoenpees, Oome Nol en Tante Mien, Giel de Pin, de gebroeders Bùmkes, de femielie Vùggeltjes, Kuuleke Wip, Anna, d'n Dikke Botterham, Driek de Muis, Tòntje Welten, Sjaak van Tuyl, Zoopoe, Oome Janus, Piet Tròst, Nard van Pelt, Sien Boogers, Bakkertje van Bree, Laang Tinie Tol, Harry Bijnen, Klimmetieneke van Baokel, 't Zìws wèfke, Tinus van Dinter en natuurlijk Sjakkie Tournooi, Toon Vosters en al die andere..
Hennie.
Versiere...
by Unknown - 08:24 on 18 April 2012
Zòtterdegs gonge de jonges van 'n jaor of zestien tot twinteg oit 't Pollingstraotje aalt naor de bioskoop. Ze gonge dan naor 'de City', 'de Rembrandt' of 'de Cienema Pariesjèn', en hul soms naor 'de Sjiekaago.' En vur da dieje fillem dan begos, mistal umkwart oover vier smiddegs, want die van twee uure waar vur de klèn jong, gongen ze 'rundjes loewpe'. Van de vrijstraot oover de keizersgracht, dur de Hòghoisstraot en via de rèchtestraot wr naor de vrijstraot. En dan mar kijke of 'r gìn mèdje versiert kos worre. Nou mocht Franske vur 't uurst mee de groewte jonges naor de stad um 'n koiboi-fillem te gaon kijke. We gaon uurst wa mèdjes versiere zee Harrieke, kom Franske we loewpe 'n par rundjes. Franske mee mee Harrie's en nao 'n par rundjes, waor ze nog gìn suukses hebbe, zee Franske, Hee, Harrie, ik versier nog een rundje mee en dan gao ik naor de fillem.
Add your comment