Korte vertèlsels.
Bij deze wil ik U laten genieten van de belevenissen van de mensen uit mijn vroegere omgeving in Eindhoven - Gestel. En dan met name van de mensen in de Palingstraat, waar ik ben geboren. Het is een straat die je nu niet veel zal tegenkomen.
Of zu as ik aalt zee: 't schònste straotje van hul de wìrreld: 't Pollingstraotje.
Lees en geniet van de belevenissen van al die mensen zoals:
Zoopoe, Kee en Harry, M'rie en Sjaak, Oome Toon de Schoenpees, Oome Nol en Tante Mien, Giel de Pin, de gebroeders Bùmkes, de femielie Vùggeltjes, Kuuleke Wip, Anna, d'n Dikke Botterham, Driek de Muis, Tòntje Welten, Sjaak van Tuyl, Zoopoe, Oome Janus, Piet Tròst, Nard van Pelt, Sien Boogers, Bakkertje van Bree, Laang Tinie Tol, Harry Bijnen, Klimmetieneke van Baokel, 't Zìws wèfke, Tinus van Dinter en natuurlijk Sjakkie Tournooi, Toon Vosters en al die andere..
Hennie.
D'n Gaauwe Bal
by Unknown - 10:09 on 28 July 2011
D'n Gaauwe Bal, da waar en is nog stìds 'n kuffee op de Hògstraot , vlakbè 't Pollingstraotje. D'n Gaauwe Bal waar hul vruuger 'n 'kegel-kuffee' Vandaor d'n naom. De Gaauwe Bal hå vur de miense in't Pollingstraotje aalt 'nen hulle griewte rol gespuld. Zu gonge de manne zondegs nao de lèste Mis aalt daor 'n bumke katte. Mì de Kòrsmes waar 't nao de Nachtmis daor aalt broikes eete en koffie drinke en netuurlek 'n brandewijntje. Vur de keinder hadde ze aalt wèrreme sjukkelaademelk. Zotterdegs-saoves waar 't ok aalt gezellig, mi zinge, danse, vurdragte. Ja 't waar d'r aalt gezellig. En 't kuffee is 'r nog stìds en ge bent 'r nog stìds van harte welkom, 't is mar da ge 't wit. De Dagheilige van vandaag: Sint Nazarius, Sint Peregrinus, Sint Arnulf. Sint Arnulf is patroon van de stad Metz. De weerspreuk: "Wisselen in juli regen en zonneschijn, 't zal het naaste jaar voor de boerkes zijn." De Historische verjaring: 28-7-1914: Op een diepte van 485 meter wordt in de ondergrond van Winterslag de eerste steenkoolklomp van het Kempense Steenkoolbekken opgedolven.
Add your comment