Korte vertèlsels.
Bij deze wil ik U laten genieten van de belevenissen van de mensen uit mijn vroegere omgeving in Eindhoven - Gestel. En dan met name van de mensen in de Palingstraat, waar ik ben geboren. Het is een straat die je nu niet veel zal tegenkomen.
Of zu as ik aalt zee: 't schònste straotje van hul de wìrreld: 't Pollingstraotje.
Lees en geniet van de belevenissen van al die mensen zoals:
Zoopoe, Kee en Harry, M'rie en Sjaak, Oome Toon de Schoenpees, Oome Nol en Tante Mien, Giel de Pin, de gebroeders Bùmkes, de femielie Vùggeltjes, Kuuleke Wip, Anna, d'n Dikke Botterham, Driek de Muis, Tòntje Welten, Sjaak van Tuyl, Zoopoe, Oome Janus, Piet Tròst, Nard van Pelt, Sien Boogers, Bakkertje van Bree, Laang Tinie Tol, Harry Bijnen, Klimmetieneke van Baokel, 't Zìws wèfke, Tinus van Dinter en natuurlijk Sjakkie Tournooi, Toon Vosters en al die andere..
Hennie.
Sjang Cox
by Unknown - 09:10 on 04 June 2011
Op nr. 1 in 't Pollingstraotje woonde Sjang Cox, d'n kolenboer. Het was een soort langgevel boerderij waarin het gezin woonde. Het had voor een prachtige tuin vol met bloemen en een vijver. De ingang van de kolenopslag lag aan de Mecklenburgstraat. Sjang reed in de vakanties vaak met paard en kar de mensen van 't Pollingstraotje naar b.v. de Wolderse of Sonsebergen. Heel speciale uitjes zo vlak na de oorlog. Ik ben nog steeds op zoek naar een foto van het huis van Sjang Cox.De Dagheilige van vandaag: Sint Franciscus Caracciolo. Hij is de patroon van Napels. De weerspreuk: "Hoort ge in Juni de donder kraken, dan maakt de boer goede zaken." Historische verjaring: 4-6-1831: Het nationaal Congres te Brussel verkiest Leopold I van Saksen-Coburg tot eerste koning der Belgen.