SpanglefishBARKINGSIDE F.C. UNOFFICIAL | sitemap | log in

 

BARKINGSIDE FC & REDBRIDGE FC FIXTURES AND RESULTS 08/09

BARKINGSIDE FOOTBALL CLUB

FIXTURES/RESULTS 2008/2009

PRE-SEASON
15-JULY-08 (AWAY) BRENTWOOD TOWN 0-2
19-JULY-08 (AWAY) STANWAY ROVERS 2-5
30-JULY-08 (AWAY) MOUNTNESSING 1-1 (LEWIS)
2-AUG-08 (AWAY) BECKENHAM TOWN 2-3 (CARR, CLARKE)
5-AUG-08 (AWAY) GREAT WAKERING ROVERS 0-4
9-AUG-08 (AWAY) WITHAM TOWN 2-2 (DENNIS, CARR)

ESSEX SENIOR LEAGUE & CUPS
AUG

AUG-16 (AWAY) WIVENHOE TOWN (FA CUP EXTRA PRELIM.RD) W 1-4 LEWIS (10,55,80) HARKINS (75)
AUG-20 (AWAY) MAURITIUS SPORTS (ESL CUP)W 2-0 LEWIS (25,39)
AUG-23 (AWAY) MAURITIUS SPORTS (ESL)D 1-1 B JONES(25)
AUG-25 (HOME) ENFIELD (1893) (ESL) L 1-0
AUG-31 (HOME) (F.A. CUP PREM RND) STANWAY ROVERS L 4-0
SEPT

SEP-2 (AWAY) SAWBRIDGEWORTH TN (LEAGUE CUP) W 5-1 (CARR, 4,41) LEWIS(15) CLARKE (68) DENNIS (81)
SEP-6 (AWAY) TAKELEY (ESL) L 1-0
SEP-13 (HOME) CLAPTON (ESL) W 3-0 TOLAN (54) LEWIS (73, 88)
SEP-17 (HOME) MAURITIUS SPORTS (LC) W 3-1 LEWIS (12,63) SCOTCHMER (53)
SEP-20 (HOME) MAURITIUS SPORTS & PENNANT (ESL) W 4-1 JONES (38) WHITE (77) CLARKE (88) STEADMAN (90 + 1)
SEP-27 (AWAY) SOUTHEND MANOR (ESL) L 6-1 DENNIS (26)
SEP 30 (AWAY) SOUTHEND MANOR (ESC) CANCELLED
OCT

OCT-4 (HOME) BOWERS & PITSEA (FA VASE) D 2-2 LEWIS (24, 90(+11) )
OCT-8 (AWAY) BOWERS & PITSEA (FA VASE)r W 2-0 O.G.(47), LEWIS (71)
OCT-11 (AWAY) STANSTED (GBT) L 2-0
OCT-14 (AWAY) SOUTHEND MANOR (ESC) L 4-2
OCT-18 (AWAY) BARKING (ESL) D 1-1  LEWIS(87)
OCT-20 (HOME) HULLBRIDGE SPORTS (ESL) W 4-1 TOLAN(29), CLARKE (44), LEWIS (45,87)
OCT-25 (HOME) BASILDON UNITED (ESL) W 2-1 JONES (10, 25)
OCT-29 (AWAY) ETON MANOR (LC) L 4-3 JONES (28), TOLAN (76) LEWIS (89)
NOV

NOV-1 (AWAY) ETON MANOR (ESL) D 3-3 TOLAN (45), LEWIS (48), SIMMONS (62)
NOV-3 (HOME) ETON MANOR (LC) L 2-1 LEWIS (9)
NOV-8 (HOME) STANSTED (ESL) L 2-1 JONES (29)
NOV-10 (HOME) SAWBRIDGEWORTH TOWN F.C (league cup) CANCELLED
NOV-15 (AWAY) HAREFIELD UNITED (FAV2) L 2-1 (A.JONES 29)
NOV-17 (HOME) SAWBRIDGEWORTH TN (ELC) (ILFORD) D 2-2 CALLAWAY (3), STEADMAN (24)
NOV- 22 (AWAY) STANSTED (ELC, QTR FINAL 1ST LEG) L 2-1 B.JONES (44)
NOV-29 (AWAY) BURNHAM RAMBLERS (ESL) D 2-2 LEWIS, (PEN 65), CLARKE (79)
DEC

DEC-6 (HOME) LONDON APSA (ESL) D 2-2 REMI (3), B.JONES (9)
DEC-13 (HOME) STANSTED (ESL, QTR F 2ND LEG) W 3-1 VAUGHAN(47), REMI(78), LEWIS(89)

DEC-20 (AWAY) ROMFORD (ESL) D 0-0
JAN

JAN-3 (AWAY) BOWERS & PITSEA (ESL) C
JAN-17 (HOME) SOUTHEND MANOR (ESL) C
JAN - 20 (AWAY) TILBURY (TT)  L 3-0

JAN-24 (AWAY) CLAPTON (ESL) L 2-1

FEB

FEB-21 (HOME) BURNHAM R (ESL) W 3-0 STEVENS, LEWIS, TOLAN

FEB-28 (AWAY) HULLBRIDGE SPORTS (ESL) W 3-2 BENNETT (2) LEWIS

MAR

MAR-4 (HOME) ENFIELD 1893 (ESLCSF1) W 3-2 TOLAN (2), BENNETT

MAR-7 (HOME) SAWBRIDGEWORTH TOWN W 5-4
MAR-14 (AWAY) LONDON APSA W 2-0
MAR-17 (AWAY) SAWBRIDGEWORTH TOWN L 1-0
MAR-21 (AWAY) ENFIELD 1893 (ESLCSF2) W 2-0
MAR-23 (HOME) SOUTHEND MANOR W 4-3
MAR-25  (AWAY)   STANSTED W 1-0

MAR-31 (AWAY) BASILDON UTD W 1-0

April

April-4 (HOME) TAKELEY L 2-0

April-6 (HOME) ETON MANOR D 1-1

April-11 (HOME) BARKING W 2-1

April 14-(AWAY) ENFIELD 1893 L 4-0

April 20-(HOME) BOWERS & PITSEA L 3-0

April 25 - (HOME) ROMFORD L 6-0

MAY

MAY 02- (@ SOUTHEND MANOR) ESSEX SENIOR LEAGUE CUP FINAL  BURNHAM RAMBLERS W 2-0

 

REDBRIDGE FOOTBALL CLUB FIXTURES AND RESULTS 08/09

July
15th  vs  Romford A  2-2  Kyprianiou, Sterling
17th  vs  Barking  PWM Trophy  A  4-1  Simmonds, O'Lima, Scarborough, Ali
22nd  vs  Billericay Town  A  0-3
26th  vs  Burnham Ramblers  A  0-0
29th  vs  Carshalton Ath  A  0-1
August
2nd   vs  Ramsgate  A  2-2  Oladimeji, Scarborough  att  151
9th   vs  Sittingbourne  H  3-3   Agdomar 2, Bruce  att  58
League Season Starts
16th  vs  Hillingdon Boro  A  4-0  Erskine 2, Bruce, Scarborough  att  35
19th  vs  Waltham Forest  H  1-1  Erskine  att  62
23rd  vs  Potters Bar T  H  1-1  Agdomar  att  58
25th  vs  East Thurrock U  A  0-1  att  142
30th  vs  Uxbridge  FAC P H  Scarborough  att  91
September
6th    vs  Aveley  H  1-1  Bejada  att  47
9th    vs  Witham T  A  6-1  Dean 2, Laxton, Scarborough, Sterling, Erskine  att  75
13th  vs 
20th  vs  Maldon T  A  2-1  Bejada, Erskine  att  145
23rd  vs  Gt Wakering Rvs  H  1-1  att  36
27th  vs  Cheshunt  H  1-0  Scarborough  att  79
30th  vs  Concord R  A  3-1  Erskine 2, Bejada  att  124
October
4th   vs  Soham Town R  FAT P  A  0-1  att  128
11th  vs  Tilbury  H  1-3  Dean  att  77
14th  vs  Enfield T  A  2-2  Agdomar, Erskine  att  206
18th  vs 
25th  vs  Leyton  A  Postponed
28th  vs  Northwood  H  1-2  own goal  att  33
November
1st    vs  Ilford  H  5-0  Bruce, Dean, Humphrey, Oniha, Laxton  att  54
3rd    vs  Southend Utd  ESC  A  3-2  Alder, Humphries, Dean  att
8th    vs  Wingate & Finchley  A  0-1  att  45
15th  vs  Chatham T  H  2-0  att  31
22nd  vs  Thamesmead T  A  1-1  Bruce  att  46
25th  vs  Thamesmead T  LSC  A  2-0  Agdomar, Oniha  att
29th  vs  Waltham Abbey  H  0-3  att  38
December
6th    vs  Ware  A  2-0  Laxton, Araba  att  177
17th  vs  Waltham Forest  ESC  A  2-1  Araba, Own Goal  att   46
20th  vs  Hillingdon Boro   H  4-1  Araba 3, Sterling  att  19
27th  vs  Brentwood T  A  0-2  att  180
30th  vs  Ilford  ILC  A  postponed
January
3rd    vs  East Thurrock U  H postponed
7th      vs   Ilford LC      A              postponed
14th   vs  Ilford LC    A    0-1  Bruce att 37
17th  vs  Gt Wakering R  A 1-0 att 244
21st   vs    Canvey Island ESCQF H 2-0 Bruce, Araba
23rd  vs  Maldon T  H postponed
27th  vs  Ware A  LC W 5-2 Araba 2,Laxton 2,Peddie att 63
29th  vs  London APSA  TT  A W 1-1 (4-3 PENS) Oniha 52
pens Noughter, Sterling, Georgio, Anjourin
31st  vs  Cheshunt  A W 2-1 Bruce 3, Araba(pen) 36 att 139
February
3rd    vs  Leyton  A postponed
7th    vs  Concord R  H postponed
12th   vs   Tooting and Mitcham H L 0-6
21st  vs  Tilbury  A W 1-0 Laxton att 98

28th  vs  Leyton  H W 3-2 Sterling, Hicks, Araba att 107
March
3rd    vs Concord Rangers (esl sf) H L 2-1 Ellis att 81
7th   vs  Northwood  A D 0-0 att 136
14th  vs  Wingate & Finchley  H W 1-0 Humphrey att 82
18th  vs  Waltham Forest A  L 1-0
21st  vs  Ilford  A    W 1-0 Araba
24th  vs  East Thurrock United H L 3-0
28th  vs  Thamesmead T  H W 1-0 Araba
31st   vs   Witham Town   H W 3-0 att 39
April
2nd  vs  Enfield Town H W 3-1 att 146
4th   vs  Chatham T  A L 1-0
7th   vs  Leyton A D 2-2 Noughter, Araba att 45
11th  vs  Aveley  A L 2-0 att 135
13th  vs  Brentwood T  H D 1-1 Araba att 75
18th  vs  Ware  H L 0-1
21st  vs  Concord Rangers H L 6-0
25th  vs  Waltham Abbey  A L 1-0



Site Last Updated - 30/03/2016 13:02:03
Click for Map


site map | cookie policy | privacy policy