Login
Get your free website from Spanglefish

City Championships

2019

Due to bad weather all 2nd Round games rescheduled for Tuesday 13 Aug

R. M. Rogers Trophy (Singles)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Monifieth         21            v    Muirhead       1           @   Craigie BC

Lochee            10            v    Baxter Park   21          @   Broughty Castle BC

Longforgan      W/O         v    Broughty       Scr         @  Dudhope BC

Hillcrest           20            v    Balgay          21          @  Broughty BC

Dudhope          10            v    Craigie        21           @  Maryfield BC 

Maryfield          Scr           v    Barnhill       W/O        @  Muirhead BC

Strathmartine   21            v    Broughty Castle  16     @  Barnhill BC

Fairfield                        v    Bye

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Monifieth            7          v   Baxter Park     21             @  Fairfield BC

Longforgan       18          v   Balgay            21             @   Dudhope BC

Craigie             21           v   Barnhill           8             @   Broughty Castle BC

Strathmartine  W/O            v   Fairfield       Scr            @   Balgay BC 

Semi Final  Thursday 15 August at 6.15pm

Baxter Park      21              v   Balgay        17             @   Strathmartine BC

Craigie             21              v   Strathmartine     20      @   Fairfield BC

Final Friday 16 August at 6015pm

Baxter Park        7               v    Craigie        21          @ Monifieth BC

G. Dunbar                                 R. Carlin

Matt Connors Trophy (Singles)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Lochee                 21      v    Muirhead          20       @   Strathmartine BC

Maryfield              Scr     v    Craigie             W/O    @   Lochee BC

Strathmartine       21      v    Hillcrest             9       @   Muirhead BC

Barnhill                19      v    Broughty Castle  21      @   Maryfield BC

Longforgan           16      v    Broughty           21     @   Dudhope BC

Baxter Park           8      v    Balgay                21    @   Barnhill BC

Fairfield               20      v    Dudhope            21     @   Broughty BC

Monifieth                   v    Bye 

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Lochee               15         v   Craigie               21            @   Fairfield BC

Strathmartine     21         v   Broughty Castle   7             @   Balgay BC

Broughty            21         v   Balgay               14             @   Lochee BC

Dudhope             9         v   Monifieth            21             @   Broughty Castle BC 

Semi Finals  Thursday 15 August at 6.15pm

Craigie           21              v    Strathmartine    12            @   Broughty CAstle BC

Broughty        21               v    Monifieth           5             @   Craigie BC

Final Friday 16 August at 6.15pm

Craigie          10                   v    Broughty        21            @   Monifieth

P. Lindsay                                   L. Hunter

A. B. Nelson Trophy (Pairs)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Dudhope           10       v    Fairfield             17     @   Barnhill BC

Strathmartine    11       v    Maryfield           13     @   Broughty Castle BC

Craigie              13       v    Muirhead           17     @   Balgay BC

Lochee              17       v    Longforgan         7     @   Muirhead BC

Broughty           21       v    Broughty Castle 14     @   Maryfield BC

Balgay              16       v    Baxter Park         8     @   Dudhope BC

Barnhill             12       v    Hillcrest             15     @   Fairfield BC

Monifieth                  v    Bye

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Fairfield             7          v   Maryfield          21             @   Broughty BC

Muirhead          15          v   Lochee            16              @   Broughty Castle BC

Broughty          21          v   Balgay             16             @   Muirhead BC

Hillcrest            16         v   Monifieth          17             @   Barnhill BC  

Semi Finals Thursday 15 August at 6.05pm

Maryfield        14            v   Lochee             24                  @   Strathmartine BC

Broughty        16              v   Monifieth        14                  @   Craigie BC

Final Friday 16 August at 6.15pm

Lochee          16               v    Broughty         14              @    Monifieth BC

 

J. W. Alexander Trophy (Triples)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Dudhope          6         v    Fairfield             14     @   Hillcrest BC

Broughty         11        v    Muirhead           18      @   Lochee BC

Hillcrest           10        v    Lochee              29      @   Fairfield BC

Longforgan      20        v    Broughty Castle   9      @   Maryfield BC

Balgay            13        v    Strathmartine     14      @   Dudhope BC

Craigie            13       v    Monifieth            18      @   Broughty Castle BC

Barnhill           13       v    Baxter Park         13      @   Muirhead BC

Maryfield                v    Bye

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Fairfield             20        v   Muirhead      8                   @   Broughty Castle BC

Lochee              24        v   Longforgan   4                   @   Dudhope BC

Strathmartine     9        v   Monifieth      12                  @   Barnhill BC

Baxter Park        5        v   Maryfield      19                  @   Balgay BC

Semi Finals Thursday 15 August at 6.15pm

Fairfield          10             v   Lochee           9               @   Strathmartine BC

Monifieth        17             v   Maryfield        6               @   Craigie BC 

Final Friday 16 August at 6.15pm

Fairfield            9              v    Monifieth      17             @   Monifieth BC

 

C. W. Milne Trophy (Fours)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Hillcrest           Scr     v    Monifieth         W/O         @   Balgay BC

Muirhead          9     v    Fairfield             16           @   Hillcrest BC

Maryfield         W/O     v    Strathmartine  Scr         @   Broughty BC

Dudhope         10     v    Craigie               25          @   Fairfield BC

Baxter Park     12     v    Lochee               22          @   Maryfield BC

Balgay            16     v    Broughty            18         @   Broughty Castle BC

Broughty Castle W/O   v    Longforgan      Scr         @   Barnhill BC

Barnhill                v    Bye

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Monifieth        14      v   Fairfield         12                     @   Dudhope BC

Maryfield        21      v   Craigie          19 aee               @   Lochee BC

Lochee           18      v   Broughty         9                  @   Fairfield BC

Broughty Castle   10    v   Barnhill      18                   @   Balgay BC

Semi Final Thursday 15 August at 6.15pm

Monifieth     14             v    Maryfield        20             @   Strathmartine BC

Lochee        16             v    Barnhill          18              @   Craigie BC

Final  Friday 16 August at 6.15pm

Maryfield        14            v    Barnhill         12            @   Monifieth BC

 

J. Gallacher Trophy  (Sen. Triples)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Broughty     19        v    Broughty Castle       8         @   Balgay BC

Lochee        12        v    Baxter Park            17         @   Hillcrest BC

Hillcrest        7       v    Dudhope                 18         @   Broughty BC

Balgay         14       v    Longforgan             11         @   Lochee BC

Craigie         12      v    Monifieth                 14         @   Fairfield BC

Maryfield      12      v    Strathmartine          17         @   Craigie BC

Muirhead      17      v    Fairfield                   13         @   Broughty Castle BC

Barnhill              v    Bye

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Broughty     13           v   Baxter Park         12                   @   Fairfield BC

Dudhope     14           v   Balgay                15                   @   Maryfield BC

Monifieth     13          v   Strathmartine      20                   @   Muirhead BC

Muirhead     20          v   Barnhill                 6                 @   Broughty BC

Semi Finals Wednesday 14 August at 6.15pm

Broughty           14       v   Balgay         13                        @   Strathmartine BC

Strathmartine    22       v   Muirhead       2                       @   Craigie BC

Final Thursday 15 August at 6.15pm

Broughty         11       v   Strathmartine      16         @   Monifieth BC 

 

P. Dyer Trophy (Sen. Fours)

First Round Tuesday 6 August at 6.15pm

Dudhope           6   v    Maryfield           22           @   Lochee BC

Fairfield            14   v    Lochee              6           @   Hillcrest BC

Longforgan       Scr   v    Barnhill         W/O          @   Balgay BC

Broughty Castle Scr   v    Balgay         W/O           @   Dudhope BC

Hillcrest          15    v    Strathmartine   9            @   Fairfield BC

Muirhead        17    v    Broughty          10            @   Broughty Castle BC

Craigie           13    v    Monifieth          10            @   Strathmartine BC

Baxter Park        v    Bye 

Second Round Friday 9 August at 6.15pm

Maryfield       12        v   Fairfield        19                   @   Muirhead BC

Barnhill         18        v   Balgay          10                   @   Fairfield BC

Hillcrest          9      v   Muirhead         18                 @   Maryfield BC

Craigie          11       v   Baxter Park    12                   @   Broughty BC

Semi Finals Wednesday 14 August at 6.15pm

Fairfield         14         v   Barnhill          12                @   Strathmartine BC

Muirhead       18         v   Baxter Park      7                @   Craigie BC  

Final Thursday 15 August at 6.15pm

Fairfield        13             v   Muirhead        11             @   Monifieth BC 

 

J.D. Wilkie Trophy (Junior Singles)

Prelim Round Thursday 4 July at 6.15pm

Broughty 2         v   Craigie 1                        @   Maryfield BC

Maryfield 1         v   Monifieth 2                     @   Fairfield BC

Muirhead           v   Fairfield                          @   Broughty BC

First Round  Monday 8 July  at 6.15pm

Craigie 1             v   Maryfield 1                       @   Muirhead BC

Muirhead             v   Monifieth 1                      @   Broughty BC

Maryfield 3    21   v   Broughty 1      5              @   Muirhead Bc

Craigie 2              v   Maryfield 2                      @   Fairfield BC 

Semi Finals  Wednesday 10 July at 6.15pm

Maryfield 3     W/O     v   Craigie 2    Scr           @   Strathmartine BC

Final  Thursday 15 August at 6.15pm at Monifieth BC.

Muirhead           8          v   Maryfield            21

C. Joiner                         M. Doyle 

   

 

*******************************************************************

2018

R.M. Rogers Trophy (Singles)

First Round  Tuesday 7 August at 6.15pm

Baxter Park      14    v  Dudhope    21      @   Craigie BC.

Fairfield            21    v  Hillcrest     13     @   Baxter Park BC.

Barnhill             21   v  Craigie        3       @   Dudhope BC.

Muirhead            9    v  Strathmartine  21    @   Broughty BC

Lochee               21   v  Balgay        6        @   Maryfield BC.

Maryfield            21   v  Monifieth    7        @   Muirhead BC.

Br. Castle           W/O v  Broughty   Scr         @   Barnhill BC.

Longforgan         v  Bye      

Second Round Friday 10 August at 6.15pm

Dudhope         15   v     Fairfield          21   @ Balgay BC.

Barnhill            8    v    Strathmartine  21   @ Maryfield BC.

Lochee           21    v    Maryfield         16   @ Craigie BC.

Broughty Castle 16   v    Longforgan    21    @ Fairfield BC.

Semi Finals Tuesday 14 August at 6.15pm

Fairfield        18    v      Strathmartine     21    @ Monifieth BC.

Lochee          16  v      Longforgan           21    @ Strathmartine BC.

Final  Friday 17 August at 6.15pm

 Strathmartine    18         v    Longforgan    21    @ Broughty Castle BC.

J. Potter                                I. Paton

Matt Connors Trophy (Singles)

First Round  Tuesday  7 August at 6.15pm

Lochee         W/O    v  Longforgan    Scr   @  Barnhill BC.

Balgay          11   v  Strathmartine  21     @   Lochee BC.

Baxter Park   12   v  Monifieth         21    @   Muirhead BC.

Hillcrest          2   v  Barnhill            21   @   Longforgan BC.

Broughty       21   v  Craigie             19  @   Dudhope BC.

Fairfield     W/O     v  Br. Castle       Scr   @   Baxter Park BC.

Maryfield       14    v  Muirhead        21   @   Broughty BC

Dudhope        v  Bye

Second Round  Friday 10 August at 6.15pm

Lochee          21     v    Strathmartine  15    @   Fairfield BC.

Monifieth       18     v    Barnhill           21    @ Balgay BC.

Broughty         8     v    Fairfield          21    @ Maryfield BC.

Muirhead       21     v    Dudhope         9    @ Craigie BC.

Semi Final  Tuesday 14 August at6.15pm

Lochee         21     v        Barnhill      19    @ Strathmartine BC.

Fairfield        21    v       Muirhead      20   @ Monifieth BC.

Final  Friday 17 August at 6.15pm

Fairfield        21        v     Lochee      19      @ Broughty Castle BC.

W. Short                         B. Smith

A.B. Nelson Trophy (Pairs)

First Round  Tuesday  7 August at 6.15pm

Dudhope      22    v  Hillcrest        17    @   Barnhill BC.

Baxter Park   8    v  Fairfield         19    @   Longforgan BC.

Balgay         18    v  Br. Castle      16   @   Muirhead BC.

Muirhead     15    v  Broughty       18   @   Balgay BC.

Craigie        23    v  Lochee            5   @   Maryfield BC.

Barnhill       12    v  Monifieth       14   @   Dudhope BC.

Strathmartine   14 v  Longforgan   14   @   Fairfield BC.

Maryfield         v  Bye

Second Round  Friday 10 August at 6.15pm

Dudhope        17   v    Fairfield     16   @ Broughty BC.

Balgay           18   v    Broughty   15   @ Craigie BC.

Craigie           16   v   Monifieth     8   @ Muirhead BC.

Strathmartine  17 v   Maryfield      18 @ Barnhill BC.

Semi Final  Tuesday 14 August at 6.15pm

Dudhope           5  v          Balgay   23      @ Strathmartine BC.

Craigie             28  v         Maryfield  7     @ Monifieth BC.

Final  Friday 17 August at 6.15pm

Balgay       15         v      Craigie    14  (a.e.e.)    @     Broughty Castle BC.

J.W. Alexander Trophy (Triples)

First Round  Tuesday 7 August at 6.15pm

Dudhope    16    v  Monifieth       15    @   Hillcrest BC.

Fairfield     15   v  Br. Castle        10    @   Lochee BC.

Balgay       16    v  Broughty         4    @   Fairfield BC.

Barnhill      19    v  Strathmartine  10   @   Maryfield BC.

Longforgan  19   v  Craigie             5  @   Muirhead BC.

Baxter Park  10  v  Muirhead         16   @   Craigie BC.

Lochee        21   v  Maryfield          12  @   Longforgan BC.

Hillcrest      Scr    v  Bye

Second Round  Friday 10 August at 6.15pm

Dudhope     11   v   Fairfield         21     @ Craigie BC.

Balgay         18  v   Barnhill         16      @ Dudhope BC.

Longforgan   17 v   Muirhead       12      @ Barnhill BC.

 Lochee        Bye   

Semi Final  Tuesday 14 August at 6.15pm

Fairfield        16     v     Balgay    10    @ Monifieth BC.

Longforgan    20    v     Lochee     11   @ Strathmartine BC.

Final  Friday 17 August at 6.15pm

Fairfield         13     v       Longforgan   15      @   Broughty Castle BC.

C.W. Milne Trophy (Fours)

First Round  Tuesday 7 August at 6.15pm

Maryfield    10  v  Longforgan     17   @   Balgay BC.

Barnhill      22  v  Broughty        17   @   Hillcrest BC.

Muirhead    12  v  Dudhope        17   @   Maryfield BC.

Lochee       22  v  Strathmartine  7    @   Fairfield BC.

Craigie       23 v  Fairfield            6    @   Broughty BC.

Monifieth      6 v  Balgay             21   @   Craigie BC.

Baxter Park  17 v  Br. Castle       14   @   Barnhill BC

Hillcrest     Scr  v  Bye 

Second Round  Friday 10 August at 6.15pm

Longforgan   23    v   Barnhill      8      @    Fairfield BC.

Dudhope      21       v   Lochee    9      @    Longforgan BC.

Craigie         17       v   Balgay   16  a.e.e  @    Dudhope BC.

Baxter Park        Bye   

Semi Final  Tuesday 14 August at 6.15pm

Longforgan     8     v       Dudhope    22       @ Monifieth BC.

Craigie           24    v       Baxter Park   6     @ Strathmartine BC.

Final  Friday 17 August at 6.15pm

Dudhope     12      v     Craigie      13       @      Broughty Castle BC.

 

J. Gallacher Trophy (Sen. Triples)

First Round  Tuesday 7 August at 6.15pm

Craigie      13   v  Strathmartine   17   @   Lochee BC.

Muirhead   16   v  Monifieth          15   @   Hillcrest BC.

Fairfield     16   v  Dudhope          18    @   Broughty BC.

Hillcrest   W/O   v  Longforgan      Scr  @   Balgay BC.

Lochee      14    v  Br. Castle          5   @   Fairfield BC.

Maryfield   16   v  Broughty           9    @   Baxter Park BC.

Barnhill     11   v  Baxter Park       14   @   Craigie BC.

Balgay        v  Bye

Second Round  Friday 10 August at 6.15pm

Strathmartine    15    v    Muirhead    14 a.e.e.     @ Baxter Park BC.

Dudhope           19    v    Hillcrest      12     @ Maryfield BC.

Lochee               6    v    Maryfield     19     @ Muirhead BC.

Baxter Park       18    v   Balgay          6     @ Broughty BC.

Semi Final  Wednesday 15 August at 6.15pm

Strathmartine    14    v     Dudhope     16     @ Monifieth BC.

Maryfield           13      v    Baxter Park  12     @ Strathmartine BC.

Final  Thursday 16 August at 6.15pm

Dudhope          8          v     Maryfield      24     @ Broughty Castle BC.

P. Dyer Trophy (Sen. Fours)

First Round  Tuesday 7 August at 6.15pm

Broughty     17   v  Balgay        12   @   Lochee BC.

Lochee        14   v  Baxter Park  9   @   Hillcrest BC

Br. Castle    19   v  Barnhill       11   @   Dudhope BC.

Maryfield     20   v  Hillcrest       10   @   Balgay BC.

Monifieth     14   v  Dudhope       6    @   Fairfield BC.

Strathmartine    18  v  Fairfield    15    @   Craigie BC.

Muirhead      16   v  Craigie         14  @   Baxter Park BC.

Longforgan      v  Bye  

Second Round  Friday 10 August at 6.15pm

Broughty      10    v    Lochee      19     @ Muirhead BC.

Br. Castle     11    v    Maryfield   20    @   Baxter Park BC.

Monifieth      17    v    Strathmartine    4    @ Maryfield BC.

Muirhead      Bye   v     Longforgan     Scr     @ Broughty BC.

Semi Final  Wednesday 15 August at 6.15pm

Lochee         21     v     Maryfield        8    @ Monifieth BC.

Monifieth      11     v    Muirhead        12   @ Strathmartine BC.

Final  Thursday 16 August at 6.15 pm

Lochee         12        v    Muirhead     18    @ Broughty Castle BC

 

J.D. Wilkie Trophy (Jun. Singles)

Prelim Round  Thursday 5 July @ 6.15pm

Monifieth 2   Scr   v    Maryfield 1  W/O               @   Maryfield BC.

Monifieth     Scr   v     Muirhead    W/O                @

 

Semi Finals  Wednesday 11 July  @ 6.15pm

 Maryfield 1 21       v    Muirhead  10     @ Strathmartine BC.

  Broughty1  19      v    Brouhty  2  21   @ Monifieth BC.

Final  Thursday 16 August  @ 6.15pm

Maryfield         21    v    Broughty    11     @   Broughty Castle                                 

(T. Thomson)               (A. Matheson)

 

*****************************************************************

2017

R.M. Rogers Trophy

First Round - Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Fairfield              21     v    Longforgan       17           @  Dudhope BC.

Strathmartine      W/O  v    Balgay            Scr           @  Baxter Park BC.

Broughty             Scr    v    Barnhill           W/O        @  Craigie BC.

Dudhope               9     v    Monifieth           21         @  Broughty BC.

Craigie                 21    v    Broughty Castle   8          @  Maryfield BC.

Lochee                 21    v     Baxter Park        11         @  Muirhead BC.

Muirhead              21    v     Maryfield            17         @ Strathmartine BC.

Hillcrest                      v     Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Fairfield          11        v       Strathmartine    21          @ Craigie BC 

Barnhill            6        v       Monifieth           21          @ Maryfield BC

Craigie            11       v       Lochee              21          @ Balgay BC

Muirhead         21       v       Hillcrest            15          @ Fairfield BC

 

Semi Final Tuesday 15 August 2017 @ 6.15 pm

Strathmartine     21       v      Monifieth       6              @ Broughty Castle BC

Lochee               14       v      Muirhead      21             @ Monifieth BC

Final Friday 18 August 2017 @ 6.15 pm

Strathmartine      21    v       Muirhead    16              @ Barnhill BC

A. Crighton                           J. Beattie

 

Matt Conners Trophy

First Round - Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Baxter Park     17    v    Broughty Castle    21             @  Strathmartine BC.

Balgay          Scr     v     Barnhill              W/O           @  Lochee BC.

Lochee            19    v      Dudhope            21             @  Muirhead BC.

Maryfierld        18    v      Hillcrest             21             @  Longforgan BC.

Muirhead         21    v      Fairfield             19             @  Dudhope BC.

Longforgan     Scr     v      Craigie              W/O          @  Baxter Park BC.

Strathmartine   11    v     Monifieth            21             @  Broughty BC.

Broughty                      v    Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Broughty Castle    20        v       Barnhill     21             @ Fairfield BC

Dudhope               7         v       Hillcrest    21             @ Balgay BC

Muirhead             18         v       Craigie     21             @ Maryfield BC

Monifieth             17         v       Broughty  21             @ Craigie BC

 

Semi Final Tuesday 15 August 2017 @ 6.15 pm

Barnhill           21           v         Hillcrest       16          @ Broughty Castle BC

Craigie           15            v        Broughty      21          @ Monifieth BC

Final Friday 18 August 2017 @ 6.15 pm

Barnhill           9             v        Broughty      21         @ Barnhill BC

P. Strachan                              R. Kyle

 

A.B. Nelson Trophy (Pairs)

First Round - Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Craigie           15        v     Lochee              11           @  Strathmartine BC.

Maryfield         7        v     Muirhead            19           @ Longforgan BC.

Monifieth        12        v     Longforgan        11           @  Muirhead BC.

Broughty Castle  26    v     Barnhill              14           @  Balgay BC.

Hillcrest          17        v    Balgay               16            @  Maryfield BC.

Strathmartine      13   v    Fairfield              18            @  Dudhope BC.

Broughty         2         v   Baxter Park         26             @  Fairfield BC.

Dudhope                   v   Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Craigie           17       v      Muirhead          18              @ Broughty BC

Monifieth        13       v       Broughty Castle    22         @ Craigie BC

Hillcrest          12      v       Fairfield           17              @ Muirhead BC

Baxter Park     18      v       Dudhope           8              @ Strathmartine BC

 

Semi Final Tuesday 15 August 2017 @ 6.15 pm

Muirhead        17     v        Broughty Castle        8        @ Monifieth BC

Fairfield          17    v         Baxter Park             15       @ Broughty Castle BC

Final Friday 18 August 2017 @ 6.15 pm

Muirhead      14       v         Fairfield               22        @ Barnhill BC

 

 

J.W. Alexander Trophy (Triples)

First Round -Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Dudhope        20          v    Longforgan              8             @  Hillcrest BC.

Balgay           14          v    Maryfield                13            @  Lochee BC.

Broughty        15         v    Strathmartine           4            @  Fairfield BC.

Broughty Castle   12     v    Lochee                   10            @  Maryfield BC.

Barnhill           8           v    Hillcrest                 18            @ Longforgan BC.

Craigie          22           v    Baxter Park              5            @  Muirhead BC.

Fairfield         20           v    Monifieth               10             @  Craigie BC.

Muirhead                    v     Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Dudhope        10          v       Balgay                 18              @ Craigie BC

Broughty        12          v       Broughty Castle   14              @ Dudhope BC

Hillcrest           9          v       Craigie                10              @ Strathmartine BC

Fairfield           9          v       Muirhead             13              @ Baxter Park BC

Semi Final Tuesday 15 August 2017 @ 6.15 pm

Balgay            7          v         Broughty Castle     16            @ Monifieth BC

Craigie          11          v         Muirhead               19           @ Broughty Castle BC 

Final Friday 18 August 2017 @ 6.15 pm

Broughty Castle   9     v        Muirhead            14              @ Barnhill BC

 

C.W. Milne Trophy (Fours)

First Round - Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Broughty Castle    14     v    Barnhill            13        @  Balgay BC.

Dudhope              12     v   Maryfield           17        @  Hillcrest BC.

Craigie                 12     v   Broughty           17        @  Maryfield BC.

Lochee               W/O    v   Strathmartine   Scr        @  Fairfield BC.

Muirhead             15      v   Monifieth           11        @  Broughty BC.

Fairfield               8        v   Hillcrest             16        @  Craigie BC.

Baxter Park         12       v   Balgay               17       @  Strathmartine BC.

Longforgan                  v   Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Broughty Castle    12       v       Maryfield     20          @ Longforgan BC

Broughty              11      v       Lochee         19          @ Dudhope BC

Muirhead              16      v      Hillcrest        15          @ Balgay BC

Balgay                   8      v       Longforgan   18          @ Fairfield BC

Semi Final Tuesday 15 August 2017 @ 6.15 pm

Maryfield             14      v       Lochee              12      @ Monifieth BC

Muirhead             24      v       Longforgan         6      @ Broughty Castle BC

Final Friday 18 August 2017 @ 6.15 pm

Maryfield           16        v         Muirhead        13     @ Barnhill BC 

 

 

J. Gallacher Trophy (Sen. Triples)

First Round - Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Broughty               12      v   Monifieth            14           @  Lochee BC.

Maryfield               21      v   Lochee                9            @  Hillcrest BC.

Hillcrest                   3     v  Craigie                 30           @  Broughty BC.

Fairfield                 8      v  Baxter Park            10          @  Balgay BC.

Broughty Castle     7      v  Strathmartine         14          @  Fairfield BC.

Dudhope             W/O    v  Balgay                  Scr          @  Craigie BC.

Muirhead             13       v  Barnhill                   5          @  Baxter Park BC.

Longforgan                  v  Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Monifieth           6       v       Maryfield          22               @ Baxter Park BC

Craigie            13       v       Baxter Park       11              @ Muirhead BC

Strathmartine   21      v      Dudhope            10              @ Maryfield BC

Muirhead          15      v       Longforgan        12             @ Broughty BC

Semi Final Wednesday 16 August 2017 @ 6.15 pm

Maryfield             15        v      Craigie            9              @ Broughty Castle BC

Strathmartine       16       v      Muirhead        13             @ Monifieth BC

Final Thursday 17 August 2017 @ 6.15 pm

Maryfield             15        v      Strathmartine     18      @ Barnhill BC 

P. Dyer Trophy (Sen. Fours)

First Round - Tuesday 8 August 2017 @ 6.15 pm

Maryfield              15         v   Balgay             17             @  Lochee BC.

Baxter Park          14         v   Dudhope          15             @  Hillcrest BC.

Barnhill                14         v    Monifieth         15             @  Dudhope BC.

Longforgan          Scr         v    Lochee           W/O           @  Balgay BC.

Muirhead              12         v    Craigie            14             @  Fairfield BC.

Hillcrest                12        v   Broughty           13             @  Craigie BC.

Fairfield                 9        v   Broughty Castle  14             @  Baxter Park BC.

Strathmartine                v   Bye

Second Round Friday 11 August 2017 @ 6.15 pm

Balgay               12          v       Dudhope            11         @ Muirhead BC

Monifieth           18          v       Lochee                 8        @ Baxter Park BC

Craigie              13          v       Broughty              9        @ Maryfield BC

Broughty Castle  14         v       Strathmartine      18       @ Broughty BC

Semi Final Wednesday 16 August 2017 @ 6.15 pm

Balgay               6          v        Monifieth              16       @ Broughty Castle BC

Craigie              10         v        Strathmartine       18       @ Monifieth BC

Final Thursday 17 August 2017 @ 6.15 pm

Monifieth           10         v        Strathmartine       16    @ Barnhill BC   

J.D. Wilkie Junior Trophy

First Round Thursday 6 July 2017 @ 6.15pm

Maryfield  W/O                v   Balgay   Scr                  @  Fairfield BC. 

Strathmartine   Scr          v   Broughty 2  W/O           @  Maryfield BC.

Second Round Monday 10 July 2017 @ 6.15pm

Winner Game 1              v  Winner Game 2              @  Baxter Park BC.

Muirhead                       v  Fairfield                         @  Balgay BC.

Monifieth                       v  Broughty                        @  Strathmartine BC.

Dudhope                       v  Craigie                           @  Maryfield BC.

Semi Finals Wednesday 12 July 2017 @ 6.15pm

 

Final Thursday 17 August 2017 @ 6.15pm

Maryfield              17       v   Craigie      21               @ Barnhill BC

(M. Doyle)                          (C. Stewart)




Click for Map WikanikoWork from Home
site map | cookie policy | privacy policy | accessibility statement